LOADING

O MNIE

Fotografia, dziennikarstwo, PR
Bogdan Pasek

Fotografia pojawiła się zupełnie znienacka. Nie kształciłem się w tym kierunku, co więcej, nawet przez myśl mi nie przeszło, że mogę kiedyś fotografować. Do czasu… Bo od chwili kiedy wziąłem aparat do ręki, właściwie się z nim nie rozstaję. Mam na swoim koncie tysiące fotoreportaży, zdjęcia do gazet, książek, albumów, stron internetowych. W ogromnej większości też po prostu do „szuflady”.

Specjalizuję się w fotoreportażu, który jest tak naprawdę formą opowieści o miejscach, wydarzeniach, ludziach. Narratorem jest fotograf pokazujący je uchwyconymi w kadrze obrazami. Nasycone kolorami i emocjami potrafią zatrzymać wydawałoby się nieuchwytny czas, oddać klimat i atmosferę miejsca, przemówić do wyobraźni i odczuć odbiorcy.

Z zawodu jestem filozofem i dziennikarzem. Ta druga profesja sprawiła, że zacząłem fotografować i właściwie dzięki niej stało się ono moją pasją, później zaś profesjonalnym zajęciem. Praca dziennikarza pozwoliła mi dostrzec wiele aspektów życia, nauczyła mnie widzieć ludzi i zdarzenia z innej perspektywy. Natomiast public relations dało mi umiejętność ujęcia wszystkiego w odpowiednie ramy i wyrażenia. Jest to bezcenne w fotografii, która ma sprostać różnym oczekiwaniom.

Specjalność: - fotografia reportażu, - fotografia architektury, - fotografia pejzażu,- fotografia wizerunkowa, - fotografia produktowa.

Zapraszam do obejrzenia mojego portfolio.

“Cokolwiek, gdziekolwiek, kiedykolwiek i w pełni profesjonalnie… ”